Chcete viníky? Langer, Kubice, John! Drtivá policejní dohra zásahu v Uherském Brodě

27.02.2015 12:15 | Zprávy
autor: luš

Bývalý předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič nechtěl veřejně komentovat zásah policie v Uherském Brodě, kde zřejmě psychicky narušený muž postřílel osm lidí. Když si ale přečetl různé komentáře „odborníků“ a shlédl některé zpravodajské relace, přeci jen sepsal komentář, který uveřejnil na Facebooku.

Chcete viníky? Langer, Kubice, John! Drtivá policejní dohra zásahu v Uherském Brodě
Foto: ČT24
Popisek: Uherský Brod

Buřič rozebral jednotlivé aspekty policejního zásahu a dospěl k závěru, že policisté v daných podmínkách, situaci a stavu udělali vše nejlépe, jak mohli. I přesto je prý namístě ptát se, proč Policie ČR nefunguje lépe a proč je systém tam, kde je. Viníkem současného neutěšeného stavu české policie jsou dle Buřiče politici Ivan Langer, Jan Kubice, Miroslav Kalousek a Milan Chovanec, kteří prý policistům škrtali peníze. „Dodnes pamatuji grilování v Poslanecké sněmovně na bezpečnostním výboru, kde nikoho nezajímalo, že chceme peníze na provoz a lidi. Šlo jen o špinavé politické hry,“ má jasno Buřič.

Celý komentář Zdeňka Buřiče:

Ve světle událostí v Uherském Brodě se na mě obrátilo (opět) několik novinářů, co si jako bývalý předseda UBS myslím a zda bych nevystoupil veřejně. Odmítl jsem všechny, ale nakonec mi to nedalo... ...zvláště, když jsem si přečetl různé komentáře "odborníků" a některé zpravodajské relace, kde je vidět jak český novinář v touze za senzací udělá cokoliv... Tak tedy pojďme se zamyslet nad naší PČR...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…